Hakkımızda

Kodgraf Oyun Stüdyosu, ülkemizde gelişmekte olan oyun sektörüne Boğaz Harbi isimli 3 Boyutlu Çanakkale Savaşı Bilgisayar oyunu projesi ile giriş yapmış bir oyun stüdyosudur. 2008 yılında Boğaz Harbi oyununun çalışmaları ile başlayan oyun geliştirme serüveni halen Boğaz Harbi’nin ve çeşitli mobil uygulama ve oyunların geliştirilmesi ile devam etmektedir.

Boğaz Harbi, Birinci Şahıs Nişancı(First Person Shooter) oyun türünü kullanarak tarihsel hikayeler ve savaş tüm gerçekliği ile aktarılmaya çalışılmaktadır. Tarihi gerçeklikleri, hikayeleri ve anıları ile gerçeğe yakın animasyon ve modellemeler kullanarak aktaran ve oyun içerisindeki sinematik sahneler ile atmosferi zenginleştirip tarihsel bir oyun ortaya çıkarmanın yanında oyunların bir eğlence aracı olduğunu unutmadan insanların keyifli vakit geçirmelerini sağlayacak 3 boyutlu bir Çanakkale Savaşı bilgisayar oyunu projesidir. 2008 yılında çalışmalarına başlanan Boğaz Harbi, 2010 yılında etohum tarafından en iyi 15 girişim arasına seçilmiş, Microsoft ve Intel’in yazılım ortaklıkları ile geliştirilen ve 2011 yılında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı’nı almaya hak kazanan bir projedir. (Detaylı bilgi için http://bogazharbi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.)

Ayrıca stüdyomuz, iPhone, iPad ve iPod Touch gibi iOS tabanlı cihazlar ve Android tabanlı cihazlar için mobil oyun ve uygulama da geliştirmektedir.

Tüm bunların yanında gün geçtikçe teknolojisini ve kalitesini artıran stüdyomuz, daha gerçekçi görseller, sinematik sahneler ve efektler ile birlikte daha iyi oynanabilirlik ve optimizasyonu oyunlarında kullanmak ve oyunseverlere en iyi oyunu sunabilmek için gece gündüz demeden çalışmalarına devam etmektedir.

Kodgraf Oyun Stüdyosu