2D/3D Oyun Geliştirme

Kodgraf Oyun Stüdyosu, Boğaz Harbi oyunu ile 2008 yılından bu yana kazandığı tecrübesini ve oyun geliştirme bilgisini, 2D/3D oyun geliştirme noktasında ve özellikle mobil cihazlar üzerine odaklanarak geliştirerek devam etmiştir.

Bu bağlamda Boğaz Harbi’ni mobil platformlara entegre etmeye devam ederken, Hürriyet Kelime Oyunu’nun ilk sürümünü hazırlayarak mobil deneyimini pekiştirmiştir. Daha sonra sırasıyla Protector M, Ayumu gibi oyunları farklı platformlarda geliştirerek deneyimini artırmış ve uygulama yayınlama konusunda da uzmanlaşmıştır.

Mobil oyun geliştirme noktasında Protector M oyunu içerisinde oyun içi satış gibi öğeleri de kullanmış ve Ayumu ile birlikte, GameCenter ve Gree gibi oyun istatistik ve skor platformlarına entegrasyonu, iAd ve Admob gibi reklam altyapıları ile de uygulama içi reklam yayınlama konularında uzmanlaşarak mobil oyun geliştirmede ihtiyaç duyulabilecek tüm bileşenleri tamamlamıştır. Tüm bunların yanında mobil oyun geliştirmede test cihazı altyapısını da geliştiren stüdyomuz tüm platformlarda oyunların gerçek cihazlarda test edilmesi için gerekli altyapıyı oluşturmuştur.

Halen daha hem kendi projelerini hem de outsource olarak dışarıdan geliştiriciliğini yaptığı projeleri geliştirmeye ve portfolyosuna her oyunla birlikte ayrı bir tecrübe katmaya devam etmektedir.

 

Kodgraf Oyun Stüdyosu