Boğaz Harbi

“Boğaz Harbi”, Çanakkale Savaşı Destanı’nı konu alan, 3 boyutlu bilgisayar oyunu projesidir. Birinci Şahıs Nişancı(First Person Shooter) kategorisinde hazırlanan oyunda, savaşın geçtiği ortamlar gerçeğe en yakın sahne tasarımları, modellemeler ve animasyonlarla oyun severlere sunulacaktır. Detaylı bir senaryo araştırması ve 2 teknik gezi ile senaryosu hazırlanan oyunda kullanıcı, bölümleri oynarken savaş hakkında detaylı bilgiler bulabileceği gibi Çanakkale Savaşları denince akla gelen tüm kahramanlarla birlikte savaşarak o tarihlere gitme imkanı bulacaktır. Bu yönüyle Boğaz Harbi, tarihin nesilden nesile aktarılmasına yardımcı olabilecek bir yapımdır.

Boğaz Harbi, yapımına Nisan 2008 yılında başlanan, 2009-2010 yılları arasında Microsoft İnovasyon Merkezi’nde devam eden ve Nisan 2011 yılında T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı’nı ve Aralık 2011’de KOSGEB AR-GE Projesi Desteği’ni almaya hak kazanmış bir projedir ve geliştirilmeye devam etmektedir.

Boğaz Harbi’ni sosyal medya aracılığı ile takip etmek için http://facebook.com/bogazharbi ve http://twitter.com/bogazharbi adreslerini kullanabilirsiniz.

Ayrıca Boğaz Harbi ile ilgili videolar için https://www.youtube.com/user/bogazharbi ve https://vimeo.com/bogazharbi, fotoğraflar için ise https://www.flickr.com/photos/bogazharbi/albums hesaplarını takip edebilirsiniz. Kodgraf Oyun Stüdyosu’nun 2011’de gerçekleştirdiği ikinci büyük teknik gezinin fotoğraflarına ise https://www.flickr.com/photos/kodgraf/sets/72157628331068929 adresinden erişebilirsiniz.

Boğaz Harbi Videoları

Boğaz Harbi Kara Savaşları Betası (Beta 2) Tanıtım Videosu

Kodgraf Oyun Stüdyosu